top of page
  • Writer's pictureMedon

👨‍⚕️ Kuru ārstu izvēlēties? (1. daļa)

Updated: Oct 11, 2022


Medon mūsdienīgā pieeja un izdevīgie nosacījumi ļauj piesaistīt labākos mediķus, katrs no tiem ir savas nozares eksperts.
Photo by Robert Anasch on Unsplash

Medon attālinātās ārstu konsultācijas ir pieejamas pie visdažādāko medicīnas jomu speciālistiem. Mūsu mūsdienīgā pieeja un izdevīgie nosacījumi ļauj piesaistīt labākos mediķus, katrs no tiem ir savas nozares eksperts. Bet kā zināt, kuras nozares ārsts katrā veselības sarežģījuma gadījumā spēs palīdzēt visveiksmīgāk? Ļausim paskatīties aiz aizslietņa un noskaidrosim, ar ko nodarbojas daļa no Medon konsultējošiem speciālistiem!

 

Ko dara ģimenes (vispārējās prakses) ārsts?

Ģimenes ārsts ir speciālists ar plašām zināšanām par visdažādākajām pacientu grupām un saslimšanām. Ģimenes ārsts ir īpaši izkopis akūtu un hronisku sindromu un slimību diagnostiku, ārstēšanas taktiku piemērošanu, novērošana un nosūtīšanu pie vajadzīgajiem speciālistiem, ja tas ir nepieciešams. Tāpat ģimenes ārsts būs īstais, ar ko apspriest slimību riska faktorus un profilaksi, dzīvesstila ietekmi uz veselību.

Medon konsultējošie ģimenes ārsti:

 

Ko dara internists?

Internists ir ārsts, kurš apguvis internās medicīnas jeb iekšķīgo slimību diagnostiku un ārstēšanu. Internists, līdzīgi kā ģimenes ārsts, spēj novērtēt pacienta veselību kopumā, ārstēt iekšķīgās slimības un to izraisītās sekas, kā arī nosūtīt pie citiem speciālistiem.

Medon konsultējošie internisti:

 

Ko dara urologs?

Urologs nav tikai “vīriešu dakteris”. Urologa konsultācija būs vērtīga jebkādu simptomu, kas skar urīnceļus un vīrišķos dzimumorgānus, gadījumā. Sākot no nierakmeņiem, urīnceļu infekcijas un urīna nesaturēšanas līdz eraktilai disfunkcijai, priekšlaicīgai ejakulācijai un prostatas veselības profilaksei.

Medon konsultējošie urologi:

 

Ko dara pediatrs-miega speciālists?

Pediatrs-miega speciālists ir specializējies zīdaiņu, bērnu un pusaudžu miega slimību atklāšanā un ārstēšanā. Ja mazajiem vai ne tik mazajiem radušās problēmas ar miegu – traucēts vai trauksmains miedziņš, grūtības iemigt, staigāšana miega laikā, bezmiegs, krākšana – vērts pieteikties konsultācijai.

Medon konsultējošie pediatri-miega speciālisti:

 

Ko dara kardiologs?

Kardiologs diagnosticē sirds slimības un nosaka to ārstēšanu. Piesaki vizīti pie kardiologa, ja esi jutis lēkmjveidīgas sāpes aiz krūšu kaula, sirdsklauves, Tev regulāri ir paaugstināts asinsspiediens vai jūti jebkādu citu ar sirdsdarbību saistītu diskomfortu.

Medon konsultējošie kardiologi:

 

Ko dara fizioterapeits?

Fizioterapeits ir speciālists ar augstāko medicīnisko izglītību, kas palīdz uzlabot fizisko un funkcionālo stāvokli gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan saslimšanu un traumu ārstēšanas un rehabilitācijas procesā. Fizioterapeits ir noderīgs ne vien kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanu vai traumu, bet arī nervu, elpošanas, asinsvadu sistēmu bojājumu un to komplikāciju gadījumos.

Medon konsultējošie fizioterapeiti:

 

Ko dara psihologs?

Psihologs ir speciālists ar augstāko izglītību psiholoģijas zinātnē. Psihologa konsultācijas palīdz izprast personīgās grūtības, to rašanās iemeslus, meklēt jaunus problēmu risinājuma veidus, saprast savus mērķus un vēlmes. Terapijas process ne tikai sniedz emocionālo atbalstu, bet arī palīdz atklāt un izmantot paša iekšējos resursus.

Medon konsultējošie psihologi:

 

Ko dara uztura speciālists?

Uztura speciālists ir kvalificēta ārstniecības persona, kas konsultē uztura jautājumos, palīdzot ne vien svara korekcijas vai ēšanas traucējumu jautājumos, bet arī uztura plāna veidošanā veselīgam dzīvesveidam. Uztura speciālista konsultācija noderēs ikvienam, gan plānojot, gaidot vai zīdod mazuli, gan apsverot pirmās mazuļa maltītes, palīdzot pacientiem ar hroniskām saslimšanām vai izvērtējot veģetāru ēdienkarti.

Medon konsultējošie uztura speciālisti:

 

Kā pieteikties konsultācijai?

Šī ir tikai neliela daļa no medicīnas speciālistu klāsta, kuru attālinātās konsultācijas ir pieejamas Medon. Atrodi savām vajadzībām un vēlmēm piemērotāko un piesaki vizīti pāris minūšu laikā ŠEIT!

Comments


bottom of page