top of page
 • Writer's pictureMedon

Vasara un bērnu veselība: drošība ūdenī un uz zemes

Photo by Tatiana Syrikova from Pexels

Vasara ir laiks, kad bērni var baudīt sauli, ūdeni un dažādas āra aktivitātes. Tomēr, lai nodrošinātu, ka vasaras prieki nepārvēršas par bīstamām situācijām, ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai gan ūdenī, gan uz zemes. Šajā rakstā sniegsim padomus, kā nodrošināt bērnu drošību un veselību vasaras sezonā.

 

Drošība ūdenī

Peldēšana un peldbaseini

 1. Uzraudzība: vienmēr uzraugi bērnus ūdens aktivitāšu laikā. Pat ja bērns prot peldēt, nepārtraukta pieaugušo uzraudzība ir būtiska, lai novērstu nelaimes gadījumus.

 2. Peldēšanas apmācība: iemāci bērniem peldēt jau agrā vecumā. Peldēšanas nodarbības var palīdzēt bērniem iegūt prasmes un pārliecību ūdenī.

 3. Drošības aprīkojums: izmanto peldvestes, uzročus un citu drošības aprīkojumu, īpaši jauniem un nepieredzējušiem peldētājiem.

 4. Baseina drošība: ja Tev mājās ir baseins, pārliecinies, ka bērni nevar tam piekļūt bez uzraudzības.

Dabiskās peldvietas un ūdenstilpnes

 1. Pārbaudi peldvietas: pārliecinies, ka izvēlētā peldvieta ir droša, ar skaidri norādītiem dziļuma līmeņiem.

 2. Izvairies no straujām straumēm: izvēlies peldvietas bez spēcīgām straumēm un viļņiem, kas varētu būt bīstami bērniem.

 3. Drošība krastā: māci bērniem izvairīties no skriešanas pa slidenu vai akmeņainu krastu, lai novērstu paslīdēšanu un traumas.

 

Drošība uz zemes

Saules aizsardzība

Bērnus līdz 6 mēnešu vecumam nepieciešams aizsargāt no atrašanās tiešos saules staros, pēc iespējas turot bērnu ēnā. Vecākiem bērniem obligāti jāizmanto saules aizsargrēmi ar fizikālajiem filtriem, kā arī jālimitē laiks saulē, lai izvairītos no saules apdegumiem un karstuma dūriena. 

 1. Sauļošanās krēms: izvēlies sauļošanās krēmu ar vismaz SPF 30 — vislabāk SPF 50. Uzklāj to 15-30 minūtes pirms došanās ārā un atkārto uzklāšanu ik pēc divām stundām, kā arī pēc peldēšanās vai svīšanas.

 2. Cepures un saulesbrilles: nodrošini, ka bērni nēsā cepures ar platām malām un saulesbrilles, lai aizsargātu seju un acis no tiešiem saules stariem.

 3. Meklē ēnu: pavadiet laiku ēnā, īpaši dienas vidū, kad saules stari ir visintensīvākie.

Spēles un aktivitātes

 1. Drošs apģērbs: uzvelc bērniem gaišas, plānas drēbes, kas aizsargā no saules un kukaiņu kodumiem.

 2. Hidratācija: nodrošini, lai bērni regulāri dzertu ūdeni, īpaši karstās dienās, lai novērstu dehidratāciju.

 3. Drošības aprīkojums: izmanto aizsargķiveres, ceļgalu un elkoņu aizsargus, ja bērni brauc ar velosipēdu, skrituļslidām vai skrituļdēļiem.

 4. Atbilstoša uzraudzība: pārliecinies, ka bērni spēlējas drošās vietās, piemēram, bērnu laukumos, kur nav ceļu satiksmes.

Kukaiņu kodumi un alerģijas

 1. Repelenti: lieto kukaiņu repelentus jeb atbaidītājus, lai aizsargātu bērnus no ērcēm, odiem un citiem insektiem.

 2. Pārbaudi ķermeni: pēc spēlēšanās ārā pārbaudi bērnu ķermeni, lai pārliecinātos, ka nav piesūkusies ērce vai iekodis kāds cits insekts.

 3. Alerģijas: ja bērnam ir alerģija pret kukaiņu kodumiem, turi pie rokas nepieciešamās zāles un informē bērnu, kā rīkoties, ja viņam ir alerģiska reakcija.

 

Vasara ir lielisks laiks, kad bērni var izbaudīt brīvdabas aktivitātes, taču svarīgi ir nodrošināt viņu drošību un veselību. Ar atbilstošu uzraudzību, drošības aprīkojumu un piesardzības pasākumiem Tu varēsi mierīgi baudīt saulainās dienas, zinot, ka Tavi bērni ir drošībā.

25 views0 comments

Comments


bottom of page